Vidutiniškai papildomi mokesčiai sudaro apie 15-20 % visos nuomos kainos

TEMA: Papildomi mokesčiai

Renkantis patalpas didžiulę įtaką pasirinkimui daro nuomos kaina, tačiau svarbu įvertinti ir papildomų mokesčių įkainius. Priklausomai nuo pastato, kuriame nuomojamos patalpos, papildomi mokesčiai gali būti pastovaus dydžio, kai yra nustatyta tam tikra fiksuota suma visą nuomos laikotarpį (Vilniuje tokių pastatų yra vos keletas) arba kintanti.

Didžiojoje dalyje Vilniuje esančių verslo centrų bei administracinių pastatų šis mokestis yra kintantis. Papildomi mokesčiai labiausiai skiriasi tarp verslo centrų ir administracinių pastatų ar pavienių asmenų nuomojamų patalpų. Vidutiniškai papildomi mokesčiai sudaro apie 15-20% visos nuomos kainos.  Natūralu, kad verslo centruose mokesčiai yra kiek didesni. Čia jie gali siekti nuo 10 iki 15 Lt/kv.m. Į šią sumą yra įtraukti tiesioginiai ir netiesioginiai mokesčiai. T.y.: šildymas, elektra, vanduo, bendrų patalpų valymas, pastato fasado priežiūra bei valymas, sniego kasimas (žiemą), apsauga (jei yra) ir kt. Tuo tarpu administraciniuose pastatuose ar mažesniuose verslo centruose papildomų mokesčių vidurkis yra apie 9-10 Lt/kv.m.

Skaičiuojant papildomus mokesčius svarbų vaidmenį atlieka ir pastato statybos metai. Nauji pastatai energetiškai naudingesni, todėl renkantis biuro patalpas vertėtų atkreipti dėmesį ir į pastato energetinio naudingumo klasę. Tačiau nereiktų maišyti kelto dalykų: visa tai, kas yra biuro viduje (interneto ir telefono linijos, atskira biure esanti signalizacija, biuro patalpų valymas) nėra įskaičiuojami į papildomus mokesčius. Šie mokesčiai mokami atskirai. Renkantis naują biurą reikia ne tik gerai apskaičiuoti nuomos kainą, bet ir kuo tiksliau įvertinti papildomų mokesčių naštą.

Susisiekite

Ieškote biuro patalpų / Norite išnuomoti patalpas? Kreipkitės:
+370 676 52528